Рада Безпеки ООН поки не у змозі ефективно вирішити проблему сирійського конфлікту через свою роз'єднаність . Про це генсек Пан Гі Мун заявив у ході виступу перед студентами Санкт-Петербурзького держуніверситету.

«Іноді в історії були моменти , коли Рада Безпеки була не у змозі прийняти рішення через політичні розбіжності між її членами. Зараз ми спостерігаємо саме таку ситуацію навколо Сирії» , - сказав Генеральний секретар.

Він нагадав , що підтримання міжнародного миру та безпеки є головною відповідальністю Радбезу, і закликав членів РБ подолати роз'єднаність, повідомляє РІА «Новости».

Нагадаємо , загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку в околицях Дамаска , організовану військами уряду. За даними опозиції , кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

За даними американських ЗМІ , президент США Барак Обама може прийняти рішення про початок військової операції проти режиму у Сирії навіть у тому разі, якщо не отримає підтримку конгресу США.

Президент Росії Володимир Путін заявив , що США повинні надати інспекторам і Раді Безпеки ООН докази застосування хімічної зброї у Сирії урядовими військами.

1-го вересня держсекретар США Джон Керрі заявив , що американська влада має докази застосування хімічної зброї під Дамаском .

Президент України Віктор Янукович заявив , що Україна виступає проти розв’язання ситуації у Сирії військовими засобами

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2985 грн.
736