Перекваліфікація терапевта на сімейного лікаря обходиться державі у 6 тисяч гривень.

Про це , як передає кореспондент ForUm’y , повідомив сьогодні в ході прес-конференції начальник Управління реформ медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України Костянтин Надутий.

«Зараз йде активне перенавчання терапевтів і педіатрів в лікарів загальної практики. У 2012-му році було перепідготовлено 1447 лікарів , у 2013-му заплановано 2466. Перенавчання одного лікаря обходиться державі в суму близько 6000 грн», - зазначив він.

За словами Надутого , при оптимальному навантаженні в 1200 пацієнтів для сільського і 1500 для міського сімейного лікаря , таких фахівців в Україні має бути 30 тисяч.

«Краща кількість - це 30 тис. лікарів , оптимальна - 20-22 тисячі . Сьогодні лікарів загальної практики з відповідною освітою у нас трохи більше 10 тис.» , - підкреслив фахівець.

Надутий нагадав, що з 1 січня 2020 року первинну допомогу будуть здійснювати виключно сімейні лікарі.

Як повідомляв ForUm , перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявила, що заклади первинної медичної допомоги укомплектовані фахівцями на 76%.

За словами міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової , сьогодні в пілотних регіонах , в яких проводиться медична реформа , не вистачає 6-7 тис. лікарів загальної практики (сімейних лікарів).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1109