Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив , що має намір зробити центральною темою своїх переговорів у Санкт-Петербурзі на саміті G20 ситуацію навколо Сирії . Генсек вже прибув до Петербурга на саміт , який пройде 5-6 вересня , повідомили в оргкомітеті форуму.

У четвер і п'ятницю він проведе низку зустрічей з лідерами «двадцятки».

Виступаючи у середу перед студентами Санкт-Петербурзького держуніверситету , Пан Гі Мун повідомив , що він стурбований неослабним потоком озброєнь до Сирії, повідомляє РІА «Новости».

«Потік озброєнь у зону конфлікту в Сирії не слабшає , і це лише посилює кризу» , - сказав генсек. Він нагадав , що число біженців через конфлікт у Сирії вже перевищило 2 мільйони. Він також зазначив , кажучи про Сирію , що «народ цієї країни потребує миру».

Пан Гі Мун вважає , що «в обговоренні ситуації навколо Сирії повинні бути залучені представники G20».

Як раніше повідомляв ForUm , президент США Барак Обама доручив Пентагону підготувати кілька планів операцій у відповідь на повідомлення про застосування у Сирії хімічної зброї.

Нагадаємо , загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку в околицях Дамаска , організовану військами уряду. За даними опозиції , кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

За даними американських ЗМІ , президент США Барак Обама може прийняти рішення про початок військової операції проти режиму у Сирії навіть у тому разі, якщо не отримає підтримку конгресу США.

Президент Росії Володимир Путін заявив , що США повинні надати інспекторам і Раді Безпеки ООН докази застосування хімічної зброї у Сирії урядовими військами.

1-го вересня держсекретар США Джон Керрі заявив , що американська влада має докази застосування хімічної зброї під Дамаском .

Президент України Віктор Янукович заявив , що Україна виступає проти розв’язання ситуації у Сирії військовими засобами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

197