Уряд має намір розвивати інноваційні технології для зменшення залежності від імпортних промислових товарів.

Згідно з обраним курсом, Кабінет Міністрів своїм розпорядженням від 17.07.2013 року №603-р схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості на період до 2020 року , пише Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

На думку урядових аналітиків , її виконання дасть можливість забезпечити збільшення індексу промислової продукції на 2-2,2 % щорічно.

Зокрема , експерти зазначають , що основним завданням Програми стане комплексне вирішення проблемних питань функціонування промислового сектора економіки України.

Конкретні заходи , включаючи нормативно-правове забезпечення , захист внутрішнього ринку та вітчизняного виробництва , наведені в проекті документа.

Реалізація урядового акта , зокрема , сприятиме збереженню існуючих та створенню нових робочих місць , підвищенню життєвого рівня громадян та їх соціального захисту . Так, підвищення реальної заробітної плати працівника промисловості за прогнозами очікується на рівні 10-15 % щорічно.

На сьогоднішній день перед Урядом ставиться дуже серйозне завдання - забезпечити розвиток промислового комплексу за рахунок власних технологій. Проблема реально існує , оскільки 90% обладнання і технологій імпортують з-за кордону , кажуть експерти. Відсутність зв'язку між наукою і виробництвом може в майбутньому негативно позначитися на темпах зростання вітчизняного промислового сектора.

Держава повинна зменшити залежність від імпорту промислових товарів завдяки освоєнню їх виробництва вітчизняними підприємствами , вважають в уряді.

Перед Україною стоїть низка безпрецедентних за складністю та масштабом завдань. Вітчизняна наука і розробки повинні сприяти переходу української економіки від сировинної до сучасної високотехнологічної моделі . Наша країна з її науковим потенціалом здатна вийти на високі темпи економічного зростання , зазначають в уряді.

Для прикладу аналітики наводять досвід Норвегії . На відміну від України , ця країна за останні 10 років зуміла наростити частку власних технологій та обладнання до 90%.

Нагадаємо , що фінансування Програми в необхідних обсягах передбачається здійснювати в рамках реальних можливостей державного бюджету, виходячи з наявних фінансових ресурсів , а також на принципах державно-приватного партнерства із залученням власних коштів підприємств та організацій , кредитів , інвестицій.

При цьому обсяг матеріально-технічних і трудових ресурсів , необхідних для її виконання , визначатиметься під час розробки відповідних завдань і заходів.

Державним замовником Програми відповідно до положень постанови Кабміну визначено Мінекономрозвитку. Так , міністерству разом з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади доручено розробити та подати до 7 листопада 2013 р. КМУ проект Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості на період до 2020 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

149
Туфли осень-зима Everest