Міжнародна група вчених під керівництвом Себастьєна Ганьо з Університету Базеля встановила, що батьківщиною туберкульозу є Африка і що вперше це захворювання, що викликається Mycobacterium tuberculosis, з'явилося близько 70 тисяч років тому.

Висновки дослідників засновані на аналізі повних геномів 259 різних ізолятів хвороботворної бактерії з різних куточків світу. Аналіз геномів показав, що розбіжність різних штамів відбулася набагато раніше, ніж біологи вважали досі, пише «Лента.ру».

За новими даними, це сталося близько 70 тисяч років тому, коли людство ще не вийшло з Африки. Таке датування, крім іншого, виключає гіпотезу про те, що джерелом туберкульозу були домашні тварини - 70 тисяч років тому жодна тварина ще не була одомашнена.

Порівняння еволюції M. tuberculosis з генетичною історією людства виявило деякі цікаві відповідності.

Так, виявилося, що під час неолітичної революції збільшення чисельності населення призвело до значного збільшення різноманітності штамів M. tuberculosis. До цього бактерії були менш активні, що дозволяло їм зберігатися в маленьких групах, де смерть всього декількох носіїв могла призвести до вимирання всього паразитичного штаму.

Туберкульоз є одним з основних інфекційних захворювань на планеті. Згідно з ВООЗ, у 2005 році паличкою Коха було інфіковано близько третини всього населення Землі. Близько трьох мільйонів людей щорічно помирає від ускладнень, пов'язаних з туберкульозом. Зараз існує декілька стійких штамів M. tuberculosis. Серед них є й такі, на які не діє жоден з відомих антибіотиків.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

292