У Міжнародні дитячі центри «Артек» і «Молода гвардія» замість дітей пільгових категорій відправлялися діти, які не мають такого права. Про це заявив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Генеральної прокуратури України Володимир Вишинський, інформуючи про результати перевірок дотримання прав дітей на оздоровлення та відпочинок.

«За рахунок коштів, виділених на оздоровлення в «Артеку» дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Львівська облдержадміністрація в зазначений заклад направила 18 дітей з благополучних сімей, переважно керівників місцевих органів влади Турківського району», - цитує Вишинського відділ по зв'язках із засобами масової інформації ГПУ.

Він також додав, що прокурор Турківського району розпочав кримінальне провадження за фактом відправки посадовими особами райдержадміністрації на оздоровлення в МДЦ «Артек» двох неповнолітніх за помилковими медичними довідками.

Правопорушення виявлені і в Рівненській області.

«Прокурором Костопільського району розпочато кримінальне провадження за фактом відправки в «Артек» 4 дітей як учасників Міжнародного дитячого фестивалю, які фактично у заході не брали участь. Аналогічне провадження розпочато Дубенським міжрайонним прокурором», - зазначив він.

За інформацією начальника Головного управління, на інші порушення законодавства при відправленні дітей у вказані табори реагували прокурори у Донецькій, Закарпатській, Кіровоградській, Полтавській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій областях.
Вишинський повідомив, що всього за подібними фактами прокурорами Львівської, Миколаївської та Рівненської областей розпочато 6 кримінальних проваджень, заявлено до суду 4 позови про повернення незаконно витрачених бюджетних коштів.

З метою усунення порушень закону у цій сфері міністру соціальної політики України Наталії Королевській внесено подання.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199