У 2013 році Україна експортувала на 16% більше зерна, ніж торік. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, під час прес-конференції повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«На сьогоднішній день ми експортували 3,8 млн т. З них по 1,4 млн т пшениці і ячменю. Це більше на 16%, ніж торік», - сказав Присяжнюк.

Він також зазначив, що в цілому потенційні можливості України щодо експорту зерна перевищують 30 млн тонн. Чи вдасться експортувати такий обсяг продукції, за словами Присяжнюка, залежатиме від усіх сторін, що беруть участь у даному процесі, в тому числі і від зернотрейдерів.

«Торік, незважаючи на певний дефіцит (зерна. - Ред.) і великий попит на зовнішньому ринку, ми пішли на поступки і працювали по меморандуму. Сьогодні ми теж вимагаємо певної взаємності від зернотрейдерів, щоб вони доклали максимум зусиль для експортування прогнозованих обсягів зерна» , - підкреслив він.

Міністр аграрної політики та продовольства також зазначив, що на сьогоднішній день залишаються проблемними питання інфраструктурної складової.

«Уряд створив робочу групу, яка промоніторила і вивчила формування логістичних послуг. Буде винесено постанову, що передбачає зменшення послуг ветеринарів і фітосанітарії строком на маркетинговий рік. Також йде пошук здешевлення вартості транспортування зерна Укрзалізницею», - підсумував він.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

202