Знайдено родичів 14 моряків, загиблих на борту радянського підводного човна «Щ-216». Про це повідомила голова Республіканського комітету АРК з охорони культурної спадщини Лариса Опанасюк на зустрічі з членами суднопіднімального загону з дослідження субмарини.

Знайдені родичі загиблих моряків проживають в Україні, Росії та Ізраїлі.

«Ми підтримуємо з ними зв'язок, просимо передати нам фотографії та інформацію про загиблих членів екіпажу. Деякі матеріали вже зібрані, у перспективі вони стануть частиною музейних експозицій» , - повідомила глава профільного відомства.

Всього на борту підводного човна типу «Щука» загинули 47 осіб. Пошук рідних і близьких моряків триває.

Згідно з архівними даними, підводний човен «Щ -216» зникла безвісти у лютому-березні 1944 року під час виконання бойового завдання. Причиною загибелі судна стало потоплення глибинними бомбами. Загинув весь екіпаж у складі 47 осіб. Підводний човен «Щ -216» виявили водолази Центру чорноморських підводних досліджень в районі кам'яної гряди в районі мису Тарханкут на глибині 52 метри. За попередніми даними, човен затонув з невеликими ушкодженнями. Фахівці не виключають, що після підняття судна в перспективі його можна законсервувати і зробити там унікальний музей військової історії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158