Естонія пропонує укласти договори про асоціацію ЄС з Молдовою, Грузією, Вірменією та Україною. Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Пает (Urmas Paet) у вівторок на зустрічі глав МЗС Швеції, Фінляндії, Данії, Норвегії, Ісландії, Литви та Латвії на острові Готланд.

Пает вважає, що східне партнерство Європейського союзу необхідно в якнайшвидшому порядку вивести на новий рівень.

«Ми вважаємо важливим укладення договорів про асоціацію та вільну торгівлю з Молдовою, Грузією, Вірменією та Україною і також подальше впровадження цих договорів у життя», - заявив він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

На думку Паета, «укладення договорів про асоціацію створює нові можливості для просторового розширення єдиних цінностей, і Європейський союз повинен вжити необхідних зусиль для досягнення цієї мети».

Він додав також, що «необхідно прискорити подальше просування в напрямку візової свободи» .

У спільній заяві країн Північної Європи та Балтії було підкреслено , що «економічний і політичний тиск проти держав Східного партнерства з ЄС неприйнятний. У держав повинна бути можливість самим вибирати, що краще для їхнього майбутнього».

Нагадаємо, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

174