Відновлення економічної активності , пом'якшення монетарної політики НБУ , а також цільові урядові програми стимулювання економіки дозволять банкам знизити ставки по кредитах до початку 2014 року. Таку думку висловив заступник голови правління «Південкомбанку» Олександр Коробко.

Зокрема , за його словами , активізації банківського кредитування сприятиме збільшення активності Національного банку з викупу облігацій внутрішньої позики у банків , у тому числі державних , що наситить систему додатковою ліквідністю і знизить привабливість ОВДП як об'єкта для інвестицій. Це дозволить перенаправити фінансові ресурси на кредитування реального сектора економіки.

Також зростанню кредитування сприятиме стабілізація банківського сектора , що спостерігається, упевнений фінансист: «Незважаючи на негативні показники зростання ВВП , велика частина банків залишається прибутковими. Кредитують в основному ті ж самі сектори: оптову і роздрібну торгівлю , де рентабельність залишається високою».

У той же час банкір сказав , що зараз ставки по кредитах залишаються на високому рівні , який часто перевищує рівень рентабельності бізнесу .


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

151