Референдум , який визначить зовнішньополітичний курс України , необхідно провести негайно . Про це в блозі на сайті громадського руху «Український вибір» написав його лідер Віктор Медведчук.

«30 серпня в інтерв'ю провідним українським телеканалам Президент Віктор Янукович сказав , що вибирати між ЄС і МС доведеться на референдумі... Однак , щоб реально визначити геополітичний курс країни , він потрібен саме зараз. Адже в Європейський Союз Україну ніхто не кличе . Як показують соцопитування , більшість жителів країн - членів ЄС проти розширення , а в країнах , які визначають політику Євросоюзу , - Франції та Німеччині - їх взагалі переважна більшість» , - написав Медведчук.

«Зараз же йдеться аж ніяк не про вступ до Європейського Союзу , а про вибір між двома векторами - західним і східним. Один - це асоціація з ЄС з поглибленою зоною вільної торгівлі. Інший - це Митний союз , у якому беруть участь Росія , Білорусь і Казахстан. І насправді, якщо колись і виникне можливість вступу до ЄС і буде проведений референдум , на якому народ вибере Митний союз , тоді доведеться розривати Угоду про асоціацію, яку збираються підписати зараз. Бо ця Угода і договір з МС несумісні» , - зазначив політик.

Медведчук нагадав , що березневе соцопитування, проведене в цьому році КМІС і фондом «Демократичні ініціативи» , показав , що 61,6 % українців хочуть приймати рішення про вибір інтеграційного вектора країни на всеукраїнському референдумі. Право приймати таке рішення владі довіряють всього 23,5% громадян.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264