Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг , може бути передана функція встановлювати тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення , яку зараз здійснюють органи місцевого самоврядування.

Відповідні зміни прописані в проекті закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання послуг з централізованого постачання холодної води , централізованого водовідведення» , ініціатором якого виступає Кабінет Міністрів України, передає «Інтерфакс-Україна».

У законопроекті також пропонується закріпити , що виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення є підприємство питного водопостачання.

При цьому Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи , управителі можуть прийняти рішення про визначення для об'єктів , що перебувають у їхній власності (управлінні), виконавцем послуг з централізованого постачання холодної води , централізованого водовідведення суб'єкта господарювання , який не є підприємством питного водопостачання.

Типовий договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення в багатоквартирних будинках затверджується Кабміном і укладається між власником , орендарем квартири і виконавцем цих послуг.

Нацкомпослуг на 13 травня 2013 р. контролювала 134 підприємства у сфері централізованого водопостачання та водовідведення , які подають воду більш ніж 40 тис. споживачів (частка ринку , яка знаходиться під держрегулюванням , становить близько 89%) , а також 272 підприємствам у сфері теплопостачання (частка ринку - 97%).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165