Військова операція США проти Сирії може призвести до зростання цін на нафту і газ. Про це , як передає кореспондент ForUm'у, під час прес-конференції повідомив директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов.

«Для України в першу чергу - це економічна небезпека. Президент України Віктор Янукович категорично відмовився говорити про операцію проти Сирії , як про позитивну дію , насамперед тому , що ми отримуємо зростання цін на нафту , а відповідно - і газ. Якщо ціна на нафту зросте на 50 доларів , то газ - на 150 доларів», - заявив він.

Експерт підкреслив , що для України важливий ринок Близького Сходу , адже туди йде приблизно 15-20% української експортної продукції.

Говорячи в цілому про економічну ситуацію , яка може виникнути в цих країнах в результаті сирійського конфлікту , він зазначив , що не виключена паніка на біржових ринках.

У свою чергу директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський не погодився зі своїм колегою , зазначивши , що на його погляд ніякої паніки не буде.

«Підвищення цін на нафту можливе тільки в одному випадку - якщо Іран пригрозив перекрити Ормузьку протоку. На всіх інших біржах ніякої паніки не буде.

Паніка може бути там , де імпортуються товари до Сирії або з неї. У Сирії вже другий рік немає ніякої економіки . Яка паніка ?», - зазначив він.

Нагадаємо , загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку на околицях Дамаску , організованою військами уряду. За даними опозиції , в результаті кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

За даними американських ЗМІ , президент США Барак Обама може прийняти рішення про початок військової операції проти режиму в Сирії навіть у тому випадку , якщо не отримає підтримку конгресу США .

Президент Росії Володимир Путін заявив , що США повинні представити інспекторам і Раді Безпеки ООН докази застосування хімічної зброї в Сирії урядовими військами.

1 вересня держсекретар США Джон Керрі заявив , що американська влада має докази застосування хімічної зброї під Дамаском.

Президент України Віктор Янукович заявив , що Україна виступає проти вирішення ситуації в Сирії військовими засобами.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178