Пакистан систематично відмовляється оплатити компенсації сім'ям загиблих українських альпіністів, вбитих терористами у районі гори Нанга Парбат. Про це йдеться в повідомленні юридичної компанії Lions Litigate, яка надає публічно-правову допомогу сім'ям загиблих у Пакистані громадян України.

«За дорученням клієнтів ми звернулися з адвокатськими запитами до Міністерства закордонних справ України і поставили питання про необхідність вжиття заходів до спонукання уряду Пакистану щодо сплати грошової компенсації.

З отриманої відповіді випливає, що українська сторона чотири рази піднімала питання про сплату компенсації на користь сімей загиблих, проте уряд Пакистану, посилаючись на норми міжнародного права, систематично відмовляється від проведення компенсації» , - зазначають в юридичній компанії.

За даними компанії, у МЗС зазначають, що Пакистан заперечує наявність своєї провини у трагедії. «З проведених бесід слідує , що пакистанська сторона заперечує наявність своєї провини у згаданій трагедії і можливість виплати таких компенсацій» , - сказано у відповіді МЗС на запит юристів.

У той же час у МЗС України повідомили, що востаннє питання про компенсацію піднімалося 14 серпня з прем'єр-міністром Пакистану Навазом Шаріфом, який пообіцяв дати відповідні доручення з цього питання. У документі підкреслюється, що департамент консульської служби МЗС і посольство в Пакистані продовжують вживати заходи для позитивного вирішення питання про виплату компенсацій пакистанською стороною.

«Держава Україна має всі підстави розраховувати на взаємність і розуміння з боку уряду республіки Пакистан. Якщо цього не відбудеться, громадяни України будуть змушені звертатися до суду з вимогами до уряду Пакистану, який не забезпечив безпеку в регіоні, де сталася трагічна загибель альпіністів» , - заявляють у юридичній компанії.

Як раніше повідомляв ForUm, 30 червня українських альпіністів Ігоря Свергуна, Дмитра Коняєва і Бадаві Кашаєва, які загинули у Пакистані внаслідок нападу бойовиків, поховали у Харкові.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

144