Китай вважає за необхідне утримуватися від передчасних висновків з приводу застосування у Сирії хімічної зброї до закінчення розслідування ООН , і серйозно занепокоєний можливістю будь-яких односторонніх військових акцій проти Сирії , заявив у понеділок офіційний представник МЗС КНР Хун Лей.

«Китай висловлює серйозну заклопотаність у зв'язку з тим , що певні країни готуються вжити односторонні військові дії проти Сирії» , - підкреслив Хун Лей.

Він підтвердив , що США надали Китаю дані про використання хімічної зброї у Сирії , проте не дав їм оцінки . При цьому Хун Лей повторив , що Китай підтримує проведення експертами ООН незалежного , об'єктивного , справедливого , компетентного розслідування питання про застосування хімзброї на базі відповідних резолюцій ООН , повідомляє РІА «Новости».

Хун Лей нагадав , що Китай рішуче виступає проти застосування хімзброї кожної зі сторін сирійського конфлікту .

Нагадаємо , загострення ситуації у Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку в околицях Дамаска , організовану військами уряду. За даними опозиції , кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

За даними американських ЗМІ , президент США Барак Обама може прийняти рішення про початок військової операції проти режиму в Сирії навіть у тому разі , якщо не отримає підтримку конгресу США .

Президент Росії Володимир Путін заявив , що США повинні представити інспекторам і Раді Безпеки ООН докази застосування хімічної зброї у Сирії урядовими військами.

1 вересня держсекретар США Джон Керрі заявив , що американська влада має докази застосування хімічної зброї під Дамаском .

Канцлер ФРН Ангела Меркель під час дебатів зі своїм політичним суперником Пеєром Штайнбрюком пояснила, чому Німеччина не братиме участі у військовій операції у Сирії , яку можуть почати США .

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

124