Канцлер ФРН Ангела Меркель під час дебатів зі своїм політичним суперником Пеєром Штайнбрюком пояснила, чому Німеччина не братиме участі у військовій операції в Сирії , яку можуть почати США .

За словами голови німецького уряду , Німеччина намагається оживити процес ухвалення рішення щодо Сирії у Раді Безпеки ООН. На запитання ведучого телевізійних дебатів про ставлення до можливої ​​військової операції США Меркель відповіла , що Німеччина не буде в ній брати участь , повідомляє РІА «Новости».

«Ні, Німеччина не буде брати участь. Німеччина може брати участь, тільки якщо є мандат НАТО , ООН чи європейський мандат» , - уточнила канцлер .

Позицію Меркель підтримав її опонент у політичній боротьбі за пост глави уряду Пеєр Штайнбрюк .

Нагадаємо , загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня. Деякі ЗМІ повідомили про хіматаку в околицях Дамаска , організовану військами уряду. За даними опозиції , кількість жертв склала 1,3 тисячі осіб .

За даними американських ЗМІ , президент США Барак Обама може прийняти рішення про початок військової операції проти режиму в Сирії навіть у тому разі , якщо не отримає підтримку конгресу США .

Президент Росії Володимир Путін заявив , що США повинні представити інспекторам і Раді Безпеки ООН докази застосування хімічної зброї у Сирії урядовими військами.

1 вересня держсекретар США Джон Керрі заявив , що американська влада має докази застосування хімічної зброї під Дамаском.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

402