Кабінет Міністрів вніс зміни до Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами , вулицями та залізничними переїздами .

Як повідомляє урядовий портал , відповідну постанову №582 Кабмін прийняв 14 серпня 2013 року.

Згідно з цим рішенням , рух великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами , вулицями та залізничними переїздами , якщо їхні параметри перевищують нормативні , здійснюється на підставі дозволу , виданого перевізникові Державтоінспекцією , або документа про внесення плати за проїзд.

Відповідно згадані правила доповнюються розділом , який регламентує порядок отримання такого дозволу. Для цього перевізник або уповноважена ним особа подає заяву, в якій зазначаються параметри транспортного засобу , маршрут руху , інформація про вантаж , телефон перевізника і т.д.

Крім того, необхідні копії погоджувальних документів з низкою інстанцій: власниками вулично-дорожньої мережі , залізничних переїздів , мостового господарства , служб міського електротранспорту і т.д. , а також документ , що підтверджує внесення плати за оформлення дозволу . Рішення про видачу або відмову (неповний перелік документів , недостовірні дані) у видачі дозволу приймається підрозділами Державтоінспекції у 10-денний термін.

Переоформлення , видача дубліката та анулювання дозволу здійснюватиметься на безоплатній основі.

Підставою для переоформлення дозволу є зміна найменування перевізника (якщо він фізична особа-підприємець) , зміна його місцеперебування , зміни в маршруті транспортного засобу і т.д.

Підставою для видачі дубліката дозволу є його втрата або пошкодження .

Підставою для анулювання дозволу є припинення діяльності юридичної особи перевізника , встановлення факту зазначення у заяві та документах , що подаються до нього , недостовірної інформації , настання надзвичайної ситуації (несприятливі погодні умови , ДТП , проведення робіт на вулично-дорожньої мережі) і т.д.

«Прийняття постанови сприятиме вдосконаленню правових та організаційних засад функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності , а також має забезпечити безпечні умови учасникам дорожнього руху під час проїзду великовагового та великогабаритного транспорту , параметри якого перевищують нормативні», - зазначили в уряді.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290