Україна вже зараз відчуває брак фахівців з інформаційних технологій. Про це заявив голова Державного агентства з питань науки , інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко , повідомляє прес-служба Держагентства .

Він підкреслив , що, за даними дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012, українські вузи щороку випускають близько 16 тис. фахівців у сфері інформаційних технологій , але тільки 4-5 тис. із них працевлаштовуються за фахом. Разом з тим фахівці сфери ІТ є найбільш затребуваними кандидатами на ринку праці : на одного фахівця в цій сфері може припадати до п'яти відкритих вакансій.

За його словами, загальна кількість IT-фахівців України наприкінці 2012 року склала більше 215 тис. чоловік , із них близько 25 тис. осіб - сертифіковані програмісти, які працюють на експорт.

За інформацією Семиноженка, в 2015 році очікується , що кількість нових робочих місць у сфері IТ досягне 168,5 тис., із них 106 тис. - в IT-експорті , 62,5 тис. - на внутрішньому ринку. Всього в області інформаційних технологій в Україні буде задіяно 350 тис. фахівців (в експортному сегменті - близько 125 тис. чоловік , на внутрішньому - близько 225 тис.), а зростання галузі в 2015 році складе 5 млрд дол. За оцінками Світового Банку до 2015 році Україна може вийти на 6 місце в світі за обсягом IТ-експорту. Внутрішній сегмент IТ теж буде рости кілька більш низькими темпами - 5-10 % на рік.

Семиноженко зазначив , що уряд вже вживає заходів, спрямованих на значне поліпшення якості і кількості IТ- фахівців , які випускаються вищими навчальними закладами України. Йдеться про підтримку галузі інформаційних технологій , спрощення ведення бізнесу , оподаткування та підготовку фахівців . Зокрема, Кабінет Міністрів вдвічі збільшив обсяг держзамовлення на підготовку студентів для високотехнологічних галузей економіки.
«Але, враховуючи динаміку розвитку галузі , потреби держави в IТ -фахівцях і надалі зростатиме. Тому потрібні додаткові стимули , щоб утримати цей розвиток , скоротити диспропорцію в попиті і пропозиції висококваліфікованих фахівців , зупинити їхній можливий відтік за кордон» , - зазначив Семиноженко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

239