Обмеження суми готівкових розрахунків не повинно стати підставою для підняття банками комісійних . Про це , як передає кореспондент ForUm'у , під час брифінгу повідомила заступник голови Національного банку України Віра Ричаківська .

«Операції та інструменти (пропоновані для введення з 1 вересня обмеження суми готівкових розрахунків . - Ред. ) - це стандартні банківські операції . І тому тут не може бути якихось великих комісій для їхнього здійснення» , - зазначила вона.

Крім того , за її словами , НБУ і надалі планує опрацювати ці питання з банками та НАБУ . «Щоб не було ситуацій , коли якийсь банк захоче спровокувати певні моменти. Підстав абсолютно немає» , - підкреслила Ричаківська .

За її словами , також не сприятиме підвищенню комісійних велика конкуренція банків за своїх клієнтів .

«На сьогоднішній день у банків велика конкуренція . У боротьбі за клієнтів вони пропонують дуже багато програм лояльності. Це нам дає впевненість у тому , що комісійні не повинні збільшуватися», - підсумувала заступник голови НБУ.

Як раніше повідомляв ForUm , постанова Нацбанку «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» складається з двох пунктів, один з яких стосується бізнесу , інший - потенційних покупців квартир і дорогих авто.

Так , для бізнесу НБУ обмежив можливість розрахунків між собою готівкою не більше 10 тис. гривень протягом одного дня. Це обмеження стосується і підприємців , тому ті , хто отримує зарплату і належить до «спрощенців» , тепер у разі перевищення десятитисячного порогу отримають її частинами.

Крім того, громадяни не зможуть розраховуватися готівкою за товари чи іншу покупку вартістю більше 150 тис. гривень протягом одного дня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

613