Україна буде готова приєднатися до деяких положень Євразійського митного союзу , які не суперечать правилам Світової організації торгівлі. Про це Президент України Віктор Янукович сказав в інтерв'ю українським телеканалам.

«З цим згодні всі: і в Європі , і в Митному союзі . Це не викликає ні у кого ніяких протиріч. І це не входить у протиріччя з підписанням Україною договору про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом , оскільки ми підписали договір про створення зони вільної торгівлі з країнами СНД» , - цитує його слова прес-служба Президента.

Він нагадав , що зараз готується новий статут Євразійського союзу , який буде прийнятий на початку 2015 року. «Ми ведемо і сьогодні цю роботу , і в цьому статуті буде передбачений статус партнера . Ми можемо цей статус отримати» , - зазначив Глава держави.

Також , за його словами , запропонований Україною варіант співпраці з Митним союзом у форматі «3+1» почав працювати.

Глава держави нагадав , що відносини України з Митним союзом визначені меморандумом , який фактично надає нашій державі статус спостерігача.

«Сьогодні представник України в Митному союзі вже є , він слідкує за тим , щоб інтереси України були там представлені в усіх наступних діях і рішеннях , які будуть прийматися цією комісією і вищою радою Митного союзу на рівні президентів. Тому ми нарешті домовилися , що цей формат «3+1» в якомусь вигляді почав вже працювати» , - підсумував Янукович.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна готова приєднатися до окремих положень Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

185