Введення з 1 вересня граничної суми готівкових розрахунків сприятиме зростанню ВВП і скорочення обороту готівкової іноземної валюти в Україну.

Про це , як передає кореспондент ForUm’y , в ході брифінгу заявила заступник голови Національного банку України Віра Ричаківська.

За її словами , від введення даної норми в Україні очікується економічний і соціальний ефект . «Це певний ресурс для банківської системи , кредитування . Короткостроковий ресурс , за нашими оцінками , дасть економіці додаткові 6 млрд грн , а довгострокова політика кредитування припускає 14 млрд» , - сказала вона.

Ричаківська підкреслила , що подібні заходи вплинуть на дедоларизацію економіки в межах 0,5% , ВВП , у свою чергу , зросте на 0,7 % , а обсяг готівкової іноземної валюти знизиться на 0,5 млрд.

Нагадаємо , постанова Нацбанку «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» складається з двох пунктів , один з яких стосується бізнесу , інший - потенційних покупців квартир і дорогих авто.

Так , для бізнесу НБУ обмежив можливість розрахунків між собою готівкою не більше 10 тис. гривень протягом одного дня. Це обмеження стосується і підприємців , у тому числі ті, хто отримує зарплату і належить до «спрощенців» , тепер у разі перевищення десятитисячного порогу отримають її частинами.

Крім того , громадяни не зможуть розраховуватися готівкою за товари чи іншу покупку вартістю більше 150 тис. гривень протягом одного дня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

274