Чим довше стабільний курс долара або його курс не росте , тим активніше українці здійснюють великі покупки.

Так , президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко прокоментував результати дослідження Gfk Group , згідно з якими індекс девальваційного очікування в липні 2013 року склав 126,4 пункту , що на 6 % нижче , ніж за аналогічний період 2012 року.

«Зниження очікування девальвації було компенсоване зростанням іншого показника - індексу доцільності робити великі покупки. Існує давно помічена особливість українців : чим довше стабільний курс долара або його курс не росте , тим більш активно українці здійснюють великі покупки , це , як правило , автомобілі та нерухомість. Може, не так швидко , як хочуть того українці , а й їхній майновий стан і бажання витрачати гроші росте і росте» , - сказав він.

Експерт констатує , що очікування заробітку за рахунок девальвації гривні не виправдалися , « тому українці намагаються «встигнути купити за старими цінами».

За його словами , аналогічна тенденція спостерігалася і в 2003 році, коли купівля нерухомості та автомобілів багато у чому відбувалася у результаті того , що обвал гривні в 1998 році вже став історією, а, починаючи з 2000 року, особливої ​​ девальвації гривні не було.

«І тому українці почали більш активно вкладати гроші в нерухомість , тим самим стимулюючи і попит на житло , і зростання цін . Тепер ситуація багато в чому повторюється», - додав Охріменко.

Нагадаємо, що також , згідно з дослідженням Gfk Group , індекс споживчих настроїв у липні 2013 року склав 89,1 пункту , тоді як за аналогічний період минулого року - 81,1 пункту. Індекс поточного особистого майнового стану в липні 2013 року склав 87,9 пункту , в липні 2012 року - 84 пункти.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184