Більше 165 тисяч чоловік зі 140 країн відправили заявку на участь у проекті голландської компанії Mars One , яка розраховує за 6 млрд доларів заснувати до 2023 року колонію на Червоній планеті , повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Коли у квітні засновник і генеральний директор компанії Бас Лансдорп оголошував про початок відбору колоністів , він висловлював надію , що запишуться не менше 1 млн осіб.

Перші шість груп - по чотири людини у кожній - повинні бути сформовані в 2015 році , після чого почнеться їхня 7-річна підготовка до планетарної місії . Передбачається , що спочатку на Марс будуть відправлені кілька роботів , які з 2016 по 2020 роки зведуть житлові та службові модулі .

Старт космольоту з поселенцями запланований на 2022 , їхнє прибуття - на 2023 . Політ без зворотного квитка займе близько 7 місяців. У першу четвірку увійдуть двоє чоловіків і двоє жінок. Потім через кожні два роки почнуть прибувати інші колоністи. За словами Лансдорпа , офіційною мовою на Марсі буде англійська .

Організатори не приховують , що місія надзвичайно небезпечна: інциденти можуть відбутися вже на старті або під час польоту і посадки , не кажучи вже про проживання у ворожому марсіанському середовищі . Але добровольців це не зупиняє.

«Так, мене лякає те , що я вже ніколи не зможу повернутися на Землю , - зазначив 19-річний житель міста Ватерлоо (провінція Онтаріо) Коннор Марц . - Але у мене з'явилася можливість брати участь у проекті , який покликаний допомогти людству просунутися в освоєнні космосу і колонізації інших планет. І плюсів тут більше , ніж мінусів».

Професор монреальського Університету Конкордіа Раї Касс не вважає проект «самогубною місією».

«Дехто називав самогубством і висадку людей на Місяці , - зауважила вона. - Але люди це зробили. Зроблять і на Марсі».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

310