Для того щоб Міністерство фінансів України змогло розміститися за ставками близькими до 8%, необхідне поліпшення ситуації на глобальних фінансових ринках. Так експерти прокоментували наміри влади залучити позику у розмірі не більше 750 млн дол на строк до двох років.

«У разі реалізації планів новий кредит вирішує проблеми з поточними потребами уряду в іноземній валюті. Це допоможе закрити нестачу валюти до того, як покращаться умови на ринку єврооблігацій», - сказало джерело.

У той же час, за його словами, завдяки позиці у 750 мільйонів доларів уряд більшою мірою вирішить питання виплат зовнішніх боргів у поточному році.

Аналітики інвесткомпанії Eavex Capital констатують, що на вторинному ринку українські суверенні євробонди з погашенням у 2023 котируються на рівні 9,7%.
Таким чином, за їхніми словами, для того щоб Мінфін зміг розміститися за ставками близькими до 8%, необхідне поліпшення ситуації на глобальних фінансових ринках.

«Подібне поліпшення може статися у разі, якщо ФРС США у вересні на черговому своєму засіданні відкладе намір щодо скорочення програми монетарного стимулювання економік», - зазначають експерти.

Нагадаємо, що згідно з постановою уряду №592 від 21 серпня, Кабінет міністрів України вирішив здійснити державне зовнішнє запозичення у 2013 році на суму до $750 млн.

Номінальна процентна ставка за позикою встановлена ​​на рівні 6,5% річних, однак передбачена разова комісія у розмірі 3,02% основної суми боргу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

179