Радник Президента, уповноважений України з питань зовнішньополітичних і інтеграційних процесів, глава представництва України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв впевнений, що, незважаючи на ультиматуми і тиск, процес європейської інтеграції України незворотній.

Про це він сказав під час засідання комітету Європейського парламенту з зовнішніх відносин, присвяченого обговоренню ситуації між Україною і Росією.

«Я хотів би підтвердити чітке повідомлення, що, незважаючи на всі можливі ультиматуми, перевірки і нервові реакції, Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде підписана в листопаді. Процес інтеграції України в ЄС є незворотнім», - підкреслив Єлісєєв.

Посол підкреслив, що Україна сповнена рішучості виконати свою частину роботи відповідно з висновками Ради ЄС від грудня 2012 року, які необхідні для підписання Угоди про асоціацію, повідомляють «Українські новини».

У той же час, на думку Єлісєєва, у ситуації з Росією Україні необхідна підтримка Євросоюзу.

Посол зазначив, що Україні необхідна підтримка євроструктур у підписанні Угоди про асоціацію, інтенсифікація контактів між керівництвом ЄС, Україною і Росією, проведення роз'яснювальної кампанії про вигоди цієї угоди.

«ЄС може полегшити доступ на свій ринок для деяких українських продуктів, які відповідають європейським стандартам», - додав Єлісєєв.

Посол підкреслив, що Україна налаштована на пошук конструктивного і компромісного рішення у ситуації, яка склалася з Росією.

З такою метою, за його словами, до Москви 26 серпня вирушила урядова делегація.

Однак після переговорів, як зазначив Єлісєєв, послідувала заява радника президента Росії Сергія Глазьєва про те, що якщо Україна підпише угоду про асоціацію з Євросоюзом, то перестане бути стратегічним партнером Росії і втратить статус суб'єкта міжнародного права.

Нагадаємо, Європейський комісар з питань розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле не бачить причин для посилення перевірок української продукції російською митницею після підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У свою чергу, Глазьєв прогнозує введення постійного режиму посиленої перевірки українських товарів на митниці за умови підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1273 грн.
378