Іран пригрозив США та Ізраїлю серйозними наслідками у разі вторгнення до Сирії.

Духовний лідер ісламської республіки аятолла Хаменеї пообіцяв, що військове втручання західних країн у сирійський конфлікт обернеться «кошмаром для всього регіону», і застеріг Вашингтон від «поспішних кроків».

У той же час член іранського парламенту Мансур Хакікатпур заявив, що напад США на Сирію обернеться відповідними діями щодо Ізраїлю.

«У разі, якщо США завдадуть військових ударів по Сирії, полум'я обурення місцевих революціонерів обернеться проти сіоністського режиму», - заявив іранський політик.

На думку офіційної влади Ірану, саме Ізраїль несе відповідальність за сирійську кризу. За даними державного іранського агентства Fars, представники військових і цивільних кіл країни не сумніваються у тому, що ізраїльській стороні буде вигідне повалення режиму Башара Асада.

Іранські прихильники жорсткого політичного курсу стверджують, що будь-яка атака проти Сирії стане актом війни проти Ірану, і наполягають на укладанні двостороннього пакту, згідно з яким дві нації обіцяють захищати одна одну від агресії з боку іншої країни.

Ізраїль, зі свого боку, коментуючи можливе втручання Заходу у сирійський конфлікт, заявив, що не збирається перешкоджати цьому. Прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху підкреслив, що країна не бере участі у громадянській війні у Сирії. «Але якщо ми побачимо спроби будь-яким чином завдати нам шкоди, ми відреагуємо з ще більшою силою», - зазначив він.

Нагадаємо, ситуація навколо Сирії загострилася після повідомлень про те, що 21 серпня у передмісті Дамаска була здійснена хімічна атака, жертвами якої, за непідтвердженими даними, стали понад тисячу осіб.

За інформацією американських ЗМІ, США готуються завдати ракетного удару по території Сирії вже у найближчий четвер. Втім, офіційно у Вашингтоні говорять, що рішення ще поки не прийняте. Обговорюють плани військового втручання також Великобританія і Франція.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

259