У Європарламенті вважають, що нинішня поведінка Росії стосовно України у сфері торгівлі не відповідає нормам міжнародного права і є неприйнятною. Про це заявив глава комітету Європарламенту з міжнародних справ Ельмар Брок (Німеччина) за результатами спеціального засідання комітету про ситуацію в Україні.

«Росія використовує свої можливості (щодо тиску на Україну у сфері торгівлі - Ред.) всупереч міжнародному праву, яке визначає суверенне право кожної країни приймати свої рішення. І це тільки питання Києва - підписувати Угоду про асоціацію з ЄС, але не Москви чи Брюсселя. Тому така поведінка Росії неприйнятна», - заявив європарламентар, повідомляє «УНІАН».

Він уточнив, що, зокрема, йдеться про позицію РФ щодо цін на енергоносії та у сфері митної політики, щоб змусити Україну не підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом у листопаді на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі.

Брок повідомив, що комітет Європарламенту з закордонних справ сьогодні на своєму засіданні закликав Єврокомісію і країни-члени ЄС чітко визначити свої позиції щодо дій Росії у нинішній ситуації з Україною, зокрема, на зустрічі G20, яка відбудеться наступного тижня у Санкт-Петербурзі.

Крім того, Брок поінформував, що Європарламент також планує прийняти резолюцію, у якій висловить власну позицію про торговельні відносини між Україною і Росією.

Нагадаємо, Європарламент сьогодні зібрав спецзасідання, присвячене торговій війні України та РФ.

Напередодні європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що будь-який тиск на Україну з метою зробити неможливим підписання угоди про асоціацію з ЄС є неприйнятним.

Як раніше повідомляв ForUm, 22 серпня президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що Митного союзу у разі асоціації України з ЄС доведеться вжити захисних заходів. Європейська комісія закликала Україну і Росію якнайшвидше врегулювати торговельний спір відповідно до правил та зобов'язань Світової організації торгівлі.

Європейський Союз називає неприйнятними будь-які економічні погрози з боку Росії на адресу України, пов'язані з можливим підписанням Угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

296