28 серпня 2013 року за ініціативою Громадського руху «Український вибір» в Одесі біля будівлі Одеського апеляційного суду проходить акція-пікет «Україна своїх дітей не віддає!»

Учасники пікету виступили на захист жительки Одеси, громадянки України Катерини Адамової, яка після розлучення з чоловіком, громадянином Данії, може позбутися дочки. Зіткнувшись з насильством і рукоприкладством з боку колишнього чоловіка, жінка повернулася в Україну, будучи вагітною. Її дочка з'явилася на світ в одеському пологовому будинку №7 і, звичайно, теж є громадянкою України.

Однак на підставі позову колишнього чоловіка Катерини данський суд виніс рішення залишити дитину з батьком. Міністерство юстиції України схвалило незаконне рішення про відібрання однорічної дівчинки у матері і передачу її громадянину Данії. Дане рішення суперечить українському і міжнародному законодавству.

Але структури Мін'юсту видали припис відібрати дитину у матері. Судові засідання, на яких має вирішитися доля дитини, тривають досі. 28 серпня 2013 року проходить чергове - у Київському районному суді Одеси.

Фахівці Руху «Український вибір» надають юридичну підтримку громадянці України Катерині Адамовій щодо захисту її прав. Як заявив керівник одеської ініціативної групи Олег Батлюк, вийшовши на захист прав своєї землячки, активісти Руху захищають також Конституцію країни: «Відповідно до 25-ї статті Основного Закону жоден громадянин України не може бути виданий іншій державі», - підкреслив він.

У ці хвилини Катерина перебуває у будівлі суду, куди також уже увійшли представники Данії. Учасники пікету сподіваються на справедливе рішення суду, що ґрунтується на законах України.

Громадський рух «Український вибір» виступає проти введення в Україні норм ювенальної юстиції, коли цілком благополучних українських батьків позбавляють батьківських прав, а їхні діти усиновлюються за кордон.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211