Кабінет Міністрів схвалив законопроект, який посилює відповідальність за порушення Правил дорожнього руху (ПДР). Наприклад, за непристебнуті ремені безпеки, їзду без мотошоломів, а також за відмову виконати законну вимогу співробітників ДАІ, штрафи для водіїв можуть зрости вдвічі.

В уряді вважають, що це допоможе знизити аварійність на дорогах.

Так, за керування транспортним засобом з несправною гальмівною системою і рульовим управлінням передбачається збільшення штрафів з 340-510 грн до 510-680 грн. Така ж відповідальність передбачена за переобладнання автомобіля з порушенням діючих технічних норм і за надмірне тонування стекол.

З 51-85 грн до 170-340 грн пропонується збільшити штрафи за їзду з непристебнутими ременями безпеки і без мотошоломів.

Далі, з 425-510 грн до 510-595 грн можуть бути підвищені штрафи за порушення Правил проїзду перехресть, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, відмову надати перевагу маршрутним транспортним засобам; за використання зовнішніх світлових приладів, встановлених з порушенням стандартів, і розмови по мобільному телефону без використання пристроїв hand-free. А у разі невиконання законних вимог ДАІ передбачено штраф від 680 до 1020 грн (зараз 255-340 грн), для посадових осіб - від 1190 до 1700 грн. Тим самим, робиться крок щодо обмеження водійського чиновницького свавілля на дорогах.

ForUm поцікавився у експертів і депутатів, чи може принести реальну користь новий закон.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

932