У Харківській області знайшли та ліквідували авіабомбу часів війни вагою 250 кг, у ході операції було евакуйовано близько 500 осіб. Про це повідомляє Держслужба з надзвичайних ситуацій.

Згідно з повідомленням, бомба була виявлена ​​у центрі м. Валки на просп. Радянської Армії, 12, на відстані 4 м від автодороги Київ-Харків. При проведенні механізованих земляних робіт на глибині 3 м екскаватор натрапив на великий металевий предмет. Детально оглянувши предмет, робочі зрозуміли, що мають справу з вибухонебезпечним предметом, схожим на авіаційну бомбу. Вони негайно припинили роботи і викликали піротехніків Державної служби України з надзвичайних ситуацій.


 
На місце виклику прибули піротехніки навчального центру аварійно-рятувальної служби ДержНС України, які ідентифікували знайдений предмет як німецьку авіаційну бомбу часів Великої Вітчизняної війни SD-250 вагою у 250 кг. До того ж, у ході огляду було виявлено, що її детонатор був на бойовому положенні, вибух міг статися у будь-який момент.

«Враховуючи ці обставини, негайно було прийняте рішення про евакуацію населення у радіусі 500 м і перекриття руху на автодорозі Київ-Харків. Всього було евакуйовано приблизно 500 осіб (мешканці двох житлових п'ятиповерхівок і приватного сектора), припинена робота ринку і всіх об'єктів у цьому радіусі», - наголошується у повідомленні.

Після цього піротехніки за допомогою спеціального маніпулятора завантажили бомбу на піротехнічний автомобіль і у супроводі Державтоінспекції відтранспортували її на спеціальний підривний майданчик. Там бомба була знешкоджена, потерпілих немає.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

214