Як незалежна країна, Україна є господинею своєї власної долі. Про це йдеться у привітанні Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон з нагоди 22-ї річниці Незалежності України, оприлюдненому на сайті офіційного Представництва ЄС в Україні.

«У цей важливий момент національного святкування я дуже рада передати свої теплі привітання українському народу. Цей день є також приводом подумати над досягненнями України, над дорогою вперед і над її баченням свого майбутнього. Як незалежна країна, Україна є господинею своєї власної долі. ЄС, як близький партнер України, дуже зацікавлений у кроках, які вона здійснює, адже майбутнє наших двосторонніх відносин залежить, насамперед, від вибору самої України», - йдеться у привітанні.

Як підкреслює представник ЄС, у своїй історії України вже багато чого зробила. Зокрема, зміцнила свою державність і свою присутність на міжнародній арені. «Провівши з ЄС переговори щодо Угоди про асоціацію, вона створила прецедент для інших східних сусідів ЄС. Україна також була першою країною із східних сусідів ЄС, яка взяла участь в антикризових операціях, які відбувалися під керівництвом ЄС. У своєму нинішньому статусі країни-голови ОБСЄ Україна має хороші позиції для прокладання містків між різними сторонами», - зазначає Ештон.

Як зазначила вона, Угода підвищить стабільність економіки України.

«Виконання Угоди про асоціацію створить кращий діловий та інвестиційний клімат в Україні, а також поліпшить якість і конкурентоспроможність українських товарів. Глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі зробить можливими взаємні економічні досягнення. Вона також відкриє нові можливості для українських товарів та послуг на величезному внутрішньому ринку Європейського Союзу. Вона підвищить прогнозованість, стабільність і прозорість економіки, зменшить ризики і поліпшить умови для українського та іноземного бізнесу», - зазначила вона. При цьому Ештон підкреслила, що ці мотиви цієї Угоди повинні бути зрозумілі всім, «вона не спрямована проти інтересів будь-якої іншої третьої сторони».

Вона також зазначила, що ЄС чекає партнерства з Україною, і воно принесе вигоду обом сторонам: «Цього року Європейський Союз і Україна мають безпрецедентну можливість здійснити великий стрибок у своїх відносинах, підписавши Угоду про асоціацію, яка також передбачає створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі. Це партнерство цілком досяжне і принесе вигоду обом сторонам».

Представник ЄС при цьому висловила впевненість, що в наступні місяці Україна успішно виконає критерії, визначені для підписання Угоди про асоціацію, включаючи рішення ситуації з виборчим правосуддям, реформою судової сфери. «Європейський Союз продовжить допомагати цим реформаторським зусиллям. Обсяг допомоги, яку ЄС виділив Україні з 1991 року, перевищив 3 мільярди євро; крім цього, пряму двосторонню підтримку надавали конкретні держави-члени ЄС», - зазначила Ештон.

Вона також запевнила, що ЄС «залишається вірним нашій спільній меті ввести, в належні терміни, безвізовий режим з Україною».

Як раніше повідомляв ForUm, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

323