Всі тарифи на житлово-комунальні послуги будуть економічно обґрунтовані. Ніякого підвищення оплати послуг ЖКГ не відбудеться без ретельного аналізу та аргументованих висновків.

Виконання цього доручення покладено на Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, Мінрегіонбуд, НКРЕ та Нацкомісію, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Напередодні за дорученням Уряду відбулася спільна нарада, на якій обговорювалися питання організації роботи щодо вирішення даної проблеми.

«Перед нами стоїть важливе завдання: ми разом з місцевими органами влади повинні проаналізувати тарифи на комунальні послуги та їх складові, визначити обґрунтовані рівні тарифів з урахуванням регіональних особливостей та про результати поінформувати Кабінет Міністрів», - сказав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

На нараді було зазначено, що моніторинг тарифів вже ведеться. Є навіть перші результати: у 20 населених пунктів Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької та інших областей, направлені пропозиції щодо перегляду та скасування необґрунтовано підвищених тарифів. Але, враховуючи кількість підприємств, що займаються наданням послуг у сфері ЖКГ, передбачається масштабна робота, адже в Україні тільки ліцензованих підприємств, що надають послуги з теплопостачання, майже 800.

За підсумками наради, вирішено зажадати інформацію від місцевих органів самоврядування щодо прийнятих рішень про підвищення тарифів, обґрунтування таких змін та пояснення щодо регіональних особливостей формування тарифів. Протягом місяця буде зроблено ретельний аналіз і у вигляді узагальнених аналітичних матеріалів представлений уряду.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

310