Президент України Віктор Янукович запевняє, що жодна шахта не буде закрита безпідставно. Про це він заявив на зборах з нагоди Дня шахтаря в Донецьку, повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави.

За його словами, збереження існуючого фонду перспективних працюючих шахт є пріоритетним вектором державної політики.

«Наше завдання - синхронізувати реструктуризацію неефективних підприємств і створення нових сучасних виробництв у цій галузі», - сказав Президент.

За його словами, закриття збиткових шахт обов'язково відбуватиметься паралельно із забезпеченням гірників новими робочими місцями і збереженням існуючого рівня соціального захисту.

«Для багатьох міст і селищ вугільні підприємства є містоутворюючими. Тому держава зробить все, щоб зберегти потенціал галузі для реального сектора економіки і направити його на нові високотехнологічні виробництва», - підкреслив Янукович.

Крім того, Президент наголошує на важливості залучення у вугільну галузь приватних інвестицій.

«Надалі необхідно удосконалити механізми державно-приватного партнерства, що використовуються при модернізації вугільних підприємств», - сказав він.

Президент зазначив, що до кінця 2014 року ринок вугільної продукції повинен бути остаточно реформований. «Очікую, що до кінця 2014 року в області будуть завершені приватизаційні процеси», - підкреслив Янукович.

У той же час він зазначив, що створення сучасного енергетичного комплексу прискорить розвиток реального сектора економіки та основних галузей промисловості.

Глава держави наголосив на необхідності модернізації вугільної галузі.

«Кінцева мета цього процесу - створити галузь нової економічної якості за рахунок впровадження передових технологій виробництва та управління, сучасних стандартів безпеки праці», - сказав Янукович.

Президент зазначив, що це частина великого плану з диверсифікації джерел споживання енергії, зменшення залежності від зовнішніх поставок енергоносіїв та впровадження енергозберігаючих технологій.

За його словами, вже вжито заходів щодо збільшення використання вугілля на внутрішньому ринку. «Таким чином ми створюємо ринкові умови для розвитку вугільної галузі», - підкреслив Янукович.

Як раніше повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів України відмовився від початку корпоратизації вугледобувних держпідприємств у 2013 році, перенісши його на 2014 рік.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

346