Європейський союз призупинив поставки до Єгипту зброї та іншої оборонної продукції, повідомляє Agence France-Presse.

Відповідну заяву зробила верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон за підсумками екстрених переговорів між міністрами закордонних справ держав-членів блоку.

Мета санкцій - виключити поставку до Єгипту зброї або будь-якого обладнання, яке може бути використане для репресій всередині країни. «Ми категорично засуджуємо будь-які акти насильства і переконані, що недавні дії військових були надмірними», - заявила Ештон.

Голова європейської дипломатії закликала всі сторони громадянського конфлікту в Єгипті відмовитися від насильницьких дій та об'єднати зусилля для політичного вирішення кризи. Крім того, Ештон підкреслила, що Євросоюз продовжить надавати підтримку народу Єгипту, пише «Lenta.ru».

Раніше, наприкінці липня, президент США Барак Обама оголосив про призупинення поставок до Єгипту американських винищувачів, а 15 серпня Вашингтон скасував спільні з єгиптянами військові навчання. Пізніше з'явилися повідомлення про те, що США повністю припинять надавати військову допомогу Єгипту, але Білий дім їх спростував.

Санкції Заходу пов'язані із запеклим протистоянням між єгипетською владою і прихильниками ісламістського руху «Брати-мусульмани», які домагаються повернення до влади поваленого президента Мохаммеда Мурсі.

Сутички розпочалися 14 серпня, коли влада стала розганяти протестні табори ісламістів, що призвело до людських жертв. За різними даними, в першу ж добу сутичок було вбито від шестисот до 2,5 тисяч чоловік. Після цього в різних частинах країни відбувалися заворушення, а керівництво «Братів-мусульман» опинилося під арештом.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

224