РФ не може в односторонньому порядку скасувати режим зони вільної торгівлі з Україною, оскільки він регулюється договором про ЗВТ у рамках СНД. Про це заявив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

«По-перше, вихід з ЗВТ - це суверенне право України. По-друге, виключення сторони із ЗВТ не передбачено діючою договірною базою. По-третє, це не вигідно ні Україні, ні Росії, ні іншим учасникам договору», - зазначив Мунтіян.

Він нагадав, що договір про ЗВТ між державами-учасниками СНД підписано у жовтні 2011 року. Згідно з документом, «припинення дії договору для будь-якої з його сторін можливе лише тільки при направленні такою стороною депозитарію Виконкому СНД письмового повідомлення про такий свій намір не пізніше ніж за 12 місяців до виходу».

«Тому припинення дії договору і, тим самим, режиму вільної торгівлі, можливе тільки при згоді на це сторони договору. Вихід же, наприклад, Росії, з договору призведе до її відмови від режиму вільної торгівлі не тільки з Україною, а й іншими державами СНД», - підкреслив Мунтіян, повідомляє РІА «Новости».

Він також додав, що навіть гіпотетичний вихід з нього всіх трьох держав-учасників МС не призведе до втрати дії договору, оскільки його підписали 8 країн СНД.

За словами Мунтіяна, рішення про вихід держав-учасниць МС з договору про вільну торгівлю має прийматися на рівні президентів цих держав, але ніяк не на рівні Євразійської економічної комісії. «Виникає логічне запитання, а навіщо Україні виходити з вигідного для неї в торговельно-економічній сфері договору, тим більше в умовах світової фінансово-економічної кризи? Україна захищатиме свої економічні інтереси і далі відстоюватиме зону вільної торгівлі без вилучень і обмежень», - додав він.

Нагадаємо, радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що РФ може поставити питання про скасування режиму вільної торгівлі з Україною після підписання нею угоди з ЄС про асоціацію, частиною якої є положення про ЗВТ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206