Сьогодні факторингові компанії в основному займаються викупом банківської проблемної заборгованості і фактично не здійснюють реального кредитування, як це прийнято в усьому світі. Про це сказав президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, коментуючи розширення Європейським банком реконструкції та розвитку фінансування під факторингові операції до $30 млн для Укрексімбанку.

Експерт зазначив, що за підсумками 2012 року оборот факторингових компаній склав близько 14 млрд грн, у той час як частка реального кредитування з обслуговування торгових операцій в цих обсягах склала лише близько 1 млрд грн. Охріменко пояснює такий перекіс тим, що факторингові компанії сильно захопилися викупом проблемних банківських кредитів.

«Головна мета факторингових компаній - це, перш за все, обслуговування торгових операцій. Цей вид фінансування дуже затребуваний у експортерів та імпортерів. Але для цього потрібні ресурси, які дозволили б банкам викупляти зовнішньоекономічні контракти у клієнтів. Для цієї мети Укрексімбанк домовився з ЄБРР про збільшення фінансування факторингових операцій із зовнішньоекономічними контрактами до $30 млн», - сказав експерт.

Охріменко визнає, що сума $30 млн не така вже й велика в масштабах економіки України, але звертає увагу, що банкам потрібно самим ще навчитися працювати у цій сфері, а також продемонструвати ефективне використання коштів.

«Сума невелика. Але і ЄБРР не поспішає видавати українським банкам мільярдні суми, оскільки спочатку хоче оцінити ефективність роботи факторингових операцій в Україні. У країнах ЄС факторингові операції за зовнішньоекономічними контрактами дуже популярні, і їхні обороти становлять десятки мільярдів. Гроші ЄБРР і європейські методики оцінки клієнтів, контракти яких можна буде купити за факторинговими схемами, будуть хорошою школою для Укрексімбанку, а іншим компаніям ще належить навчитися правильно користуватися цим видом фінансових послуг», - сказав Охріменко.

ДОВІДКА: Факторингові операції - це фактично кредитування бізнесу. Банк з дисконтом викуповує контракти юрособи-продавця за реальні гроші. При цьому банк приймає на себе всі ризики з виконання контракту після його купівлі. Тому банки ретельно перевіряють учасників таких операцій, особливо за зовнішньоекономічними контрактами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184
Классические туфли мужские