Генеральний секретар Ліги арабських держав Набіль аль-Арабі 21 серпня зажадав від інспекторів ООН з хімічної зброї, що працюють у Сирії, негайно перевірити повідомлення про масовану хімічну атаку в передмістях Дамаска, повідомляє Agence France-Presse.

На думку аль-Арабі, інспектори повинні терміново відправитися в район Східна Гута, де, за повідомленнями очевидців, щонайменше 650 людей було вбито якимсь нервово-паралітичним газом.

Лідери сирійської опозиції, що діє за межами країни, зажадали термінового скликання Ради безпеки ООН для обговорення ситуації, що склалася. На думку опозиціонерів, те, що відбулося, можна назвати лише різаниною.

На аматорських відеокадрах, продемонстрованих у прямому ефірі телеканалу «Аль-Джазіра», були показані сотні мертвих людей без видимих ​​пошкоджень на тілі, серед яких було безліч дітей і жінок. На записах з місцевих лікарень показали людей з піною біля рота, що б'ються в конвульсіях і задихаються. Серед цих пацієнтів також багато дітей.

Сирійський уряд спростував застосування хімічної зброї в передмістях Дамаска. Державне телебачення назвало поширення цієї інформації «провокацією».

На інформацію про можливе застосування хімічної зброї в Сирії відреагувало МЗС Великобританії. Керівник відомства Вільям Хейг заявив, що в разі підтвердження хімічна атака стане «шокуючою ескалацією» війни, пише «Lenta.ru».

18 серпня в Дамаск прибули інспектори ООН, покликані перевірити різні дані про використання хімічної зброї в різних регіонах Сирії. Керівник місії шведський вчений Аке Селлстрем заявив, що поки, як і всі, бачив тільки відеозапис з місця передбачуваної атаки, при цьому більшість жертв здається йому «підозрілою».

«Схоже, ми повинні уважно вивчити ці факти. Якщо у мене буде відповідне доручення від генерального секретаря ООН, ми ретельно все перевіримо »- пообіцяв шведський хімік.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

275