Лікарський препарат пропофол, який став причиною смерті співака Майкла Джексона, буде використовуватися для приведення у виконання смертних вироків в американському штаті Міссурі, повідомляє видання ABA Journal.

Штат Міссурі першим стане використовувати пропофол для приведення у виконання смертних вироків, повідомляє агентство Ассошіейтед Прес.

У середині серпня Верховний суд штату Міссурі засудив Аллена Ніклассона і Джозефа Франкліна до страти за вбивства, призначивши приведення вироку у виконання у жовтні та листопаді відповідно за допомогою пропофолу, що викликало стурбованість у експертів, передає РІА «Новини».

У команду, що приводить вирок у виконання, більше не входить лікар, під керівництвом якого зазвичай вводиться пропофол, а при неправильному введенні препарату ув'язнений відчуватиме страждання, вважають експерти.

За даними Ассошіейтед Прес, раніше штат Міссурі і майже три десятки інших штатів, де дозволено смертну кару, використовували для її виконання суміш з трьох препаратів, виробники яких зараз заборонили їх використання в смертельній ін'єкції.

Нагадаємо, що лікар Конрад Мюррей, який працював з Джексоном, призначив співакові пропофол як засіб від безсоння. Джексон помер 25 червня 2009 року на 51-му році життя від передозування сильнодіючими препаратами.

У кінці листопада 2011 р. американський суд засудив Мюррея до чотирьох років в'язниці за ненавмисне вбивство. За версією слідства, він дав музикантові надмірну дозу пропофолу, який у взаємодії з іншими ліками, у тому числі заспокійливими, став причиною загибелі співака.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

182