Перший президент незалежної України (1991-1994) Леонід Кравчук вважає, що Росія, почавши торговельну війну з Україною, намагається примусити її до вступу до Митного союзу, але розцінює політику нинішнього Президента Віктора Януковича в цьому питанні як адекватну.

«Я думаю також, що Росія нас примушує (до вступу до Митного союзу. - Ред.)», - сказав Кравчук на прес-конференції у вівторок у Києві, відповідаючи на запитання, як він оцінює ситуацію з торговою війною між Україною і Росією, і чи не вважає він такі дії способом змусити Україну відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом і вступити до МС.

«Але чи змусить? Думаю, що ні, якщо ми будемо займати таку ж позицію, як займаємо зараз. Зараз позиція і Президента, і уряду достатньо системна і послідовна», - сказав він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Перший президент України зазначив, що якби йому довелося сьогодні приймати рішення, то він би прийняв «приблизно такі ж рішення, які сьогодні приймає Віктор Янукович».

За його словами, в ситуації, що склалася, «займати тверду і непохитну позицію, як це незграбно зробив Віктор Ющенко свого часу, могло б тільки загострити наші відносини».

«У даному випадку Янукович йде десь між крапельками... Він враховує ситуацію, яка склалася», - сказав Кравчук.

Нагадаємо, російська митниця з 14 серпня посилила контроль за вантажами з України, після чого українські компанії заявили, що їхні поставки на російський ринок фактично заблоковані. Федерація роботодавців України оцінила можливі втрати експортерів до кінця року в 2,5 мільярда доларів.

18 серпня радник президента Російської Федерації Сергія Глазьєв заявив, що ускладнення митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні є разовою акцією, але в разі підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом митне адміністрування може бути посилено.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

363