У Раві-Руській Львівської області невідомі знищили пам'ятник Українській повстанській армії. Подія сталася вночі з 19 на 20 серпня.

Пам'ятник у вигляді жінки, яка розриває кайдани на руках, був відкритий у 2008 році. Вандали знищили половину скульптури, відірвавши у неї голову. Пам'ятник був розміщений у парку, прилеглому до будівлі Рави-Руської міської ради, за декілька метрів від самої установи.

«Подібні дії до пам'ятників у нашому місті відбулися вперше, - розповіла мер Рави-Руської Ірина Верещук.


«На території міста розташовуються пам'ятники не тільки УПА, але і безліч інших, серед яких - жертвам Голодомору та сталінських репресій, українським січовим стрільцям, радянським воїнам, загиблим у роки Другої світової війни під час оборони міста, меморіал французьким військовополоненим, які в часи війни були знищені в концтаборі «Шталаг 325». Проте до цієї, наруги над якимось із них не було».
 

У міській раді припускають, що знищення пам'ятника УПА могло бути спланованим.

«Враховуючи останні події зі знищення невідомими пам'ятників українським героям на території інших населених пунктів Західної України, не виключено, що і в Раві-Руській подібне знищення було скоєно за певними мотивами. Крім того, відірвану від скульптури голову цинізмом було поставлено на постамент, немов вандали хотіли цим щось довести», - зазначила Верещук.

Мер Рави-Руської звернулася в міліцію із заявою про знищення пам'ятника УПА. На місці події вже працює слідча група правоохоронців.

За матеріалами «ZAXID.NET»,


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

231