Згортання російського експортного ринку і створення ЗВТ з ЄС не приведе Україну до дефолту.

Таку думку висловив Дмитро Боярчук, виконавчий директор центру соціально-економічних досліджень «CASE Ukraine», коментуючи заяву радника президента РФ Сергія Глазьєва, який заявив, що створення ЗВТ Україна-ЄС призведе до того, що на наш ринок хлине вільний потік товарів з Європи, що приведе Україну до дефолту.

«Це занадто емоційна заява Глазьєва. Якщо Україні і буде загрожувати дефолт, то не через приєднання до ЄС, а з якихось інших причин. Якщо Росія буде продовжувати блокувати українські товари, як вона це робить зараз - ситуація буде не краща, вона може загострити якісь наші внутрішньоекономічні проблеми. Але я думаю, що проблеми з нашим експортом будуть вирішені», - сказав Боярчук.

У той же час він зазначив, що зараз ці ризики невисокі, а в разі очікуваного в другому півріччі відновлення економічного зростання такі ризики зводяться до мінімуму.

Прогнозуючи результат нинішнього торгового конфлікту між Україною і Росією, Боярчук допустив, що незабаром проблемні питання будуть вирішені.

«Росія не переступить певну межу, тому що це дуже сильно «опустить» її в очах світової громадськості. Але якщо керівництво Росії розглядає нашу євроінтеграцію як особисту образу, то це буде помста. Але все-таки я вважаю, що якось ці питання вирішаться», - сказав Боярчук.

Нагадаємо, радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що в разі створення ЗВТ Україна-ЄС на наш ринок хлине потік імпортних товарів, що приведе країну до дефолту.

У ці дні віце-прем'єр Юрій Бойко проводить зустрічі з керівництвом Росії, щоб відновити доступ українських експортерів на російський ринок. У той же час, експерти вважають, що поступово Україна зможе розширити альтернативні російському зовнішні ринки, зокрема за рахунок зростання експорту в Китай, що знизить залежність наших експортерів від російського ринку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

200