Українські компанії можуть знайти величезний ринок збуту в Китаї, замість того щоб вести торговельні війни з Росією. Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. Експерт зазначив, що дії Китаю щодо України носять більш прагматичний економічний характер, у той час як Кремль регулярно намагається політизувати торговельні відносини між нашими країнами.

«Україна все більше інтегрується з Китаєм у виробництві продуктів харчування. Раніше були елеватори в обмін на зерно, тепер порт в обмін на рибу, саме так Китай співпрацює з багатьма країнами - на відміну від Росії, яка дуже часто плутає економіку з політикою», - сказав Охріменко.

Зокрема, експерт нагадав, що нещодавно між урядами України і Китаю був підписаний Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає реалізацію спільного проекту з розвитку Севастопольського морського рибного порту, а також спільне будівництво на його базі припортових переробних заводів. Проект передбачає, що після розвитку відповідної портової інфраструктури Україна зможе значну частину продукції експортувати в Китай.

«Можливо, варто вже припинити вести нескінченні торговельні війни з Росією і переорієнтуватися на ринок Китаю. По-перше, він значно більший від російського і у зв'язку зі зростанням доходів китайців попит на продукти харчування зростає прискореними темпами. Тому українські виробники продуктів харчування можуть мати стабільний дохід на цьому ринку. По-друге, Китай, на відміну від Росії, не збирається відроджувати СРСР, і йому чужі всі ці політичні ігри, які часто перетворюються на торгові війни», - резюмував Охрименко.

Нагадаємо, за підсумками 2012 року товарообіг Китаю з Україною склав близько $10 млрд. Дефіцит зовнішньої торгівлі з Китаєм склав за підсумками минулого року близько $6 млрд, таким чином Україна більше імпортує з цієї країни, ніж експортує туди. Переважно це імпорт китайського одягу, взуття та особливо побутової техніки.

У 2013 році українським експортерам вдалося збільшити обсяги експорту до Китаю. Унаслідок чого за підсумками за січень-травень поточного року наш експорт до Китаю зріс на 66% порівняно з аналогічним періодом минулого року, що дало можливість знизити дефіцит зовнішньої торгівлі з цією країною до $2 млрд.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

160