У рамках підготовки до введення викладання у школах другої іноземної мови Міносвіти проведе для вчителів курси «Особливості викладання російської мови як другої іноземної».

Про це в своїй статті для ZN.UA пише методист з іноземних мов Бориспільського районного відділу освіти Київської області Анатолій Шванц.

Нагадаємо, МОН запланувало з 1 вересня 2013 р. поступове скорочення часу на вивчення першої іноземної мови в 5-7 класах. Робиться це під гаслом впровадження обов'язкового вивчення з 5-го класу другої іноземної мови.

Ініціатива Міносвіти поставила в безвихідь багато навчальних закладів через дефіцит фахівців, які знають кілька іноземних мов. Для виконання вимоги міністерства школи як другу іноземну мову будуть змушені викладати російську, яка, згідно із законодавством, є мовою нацменшин.

Коментуючи відповідний наказ МОН №409, Анатолій Шванц зазначив, що до нього додається пояснювальна записка.

«У цьому документі, на думку незалежних експертів, створена правова колізія: предмети «іноземна мова» і «мова національних меншин» чомусь вважаються взаємозамінними. Тоді як у тексті самого наказу взаємозаміни між зазначеними предметами немає. Що закономірно, адже в усіх навчальних планах незалежної України «іноземна мова» і «мова нацменшин» завжди подаються як окремі навчальні предмети», - підкреслив експерт.

Анатолій Шванц також зазначив, що чиновники Міносвіти не вважали за потрібне провести підготовку вчителів до запровадження в школах другої іноземної мови.

«На обласному рівні спромоглися перед літніми відпустками провести одноденний семінар з проблеми, що стала відомою більше року тому. Спасибі. Хоча ми б дякували ще більше, якби провели хоч якусь перепідготовку вчителів, яких умовили викладати другу іноземну мову. Але ні, заняття таки проведуть. Аж у два потоки - триденні курси «Особливості викладання російської мови як другої іноземної» («Інформаційно-методичний збірник», 2013, 6, с. 22, 24)», - пише він.

«Якщо школа все-таки вирішує вивчати мову нацменшин у 5-му класі замість і за рахунок другої іноземної мови, а не за рахунок годин варіативної складової, чи не є це нецільовим використанням бюджетних коштів? За що, до речі, передбачена кримінальна відповідальність. Це питання - до Генеральної прокуратури і Міністерства фінансів», - резюмував автор.

Нагадаємо, міністр освіти і науки Дмитро Табачник зазначає, що не нав'язує школам вивчення російської мови з 5-го класу як іноземної.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

365