Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин звернувся до уряду з проханням перевірити фінансові махінації НАК «Украгролізинг» й ініціювати звільнення причетних до цього посадових осіб. Про це йдеться в офіційному листі депутатів за підписом керівника Комітету Григорія Калетника.

«Якщо керівник не може забезпечити ефективне використання коштів, а тим більше повернення їх до Державного бюджету, - гріш йому ціна і його необхідно міняти. Крім того, компанія обросла структурами, наближеними до сім'ї голови правління, і акціонерна компанія фактично перетворилася на сімейний бізнес», - йдеться у тексті звернення, адресованого міністрам. Таким чином, нинішній голова правління НАК «Украгролізинг» Микола Шпак найближчим часом може позбутися посади.

Підставою для заяв про корупцію та розкрадання бюджетних коштів керівництвом «Украгролізингу» стали результати аудиту виконання держпрограми з надання аграріям спецтехніки в лізинг. Державна фінансова інспекція виявила, що за період з 2010-го по 2013 роки чиновники компанії неефективно використали майже 700 млн грн. Обсяг викрадених коштів становить більше 70% від загальної суми, виділеної за цільовою держпрограмою. У зв'язку з цим депутати вимагають перевірити фінансову діяльність «Украгролізингу» в цілому.

Зараз вже оприлюднений цілий список грубих порушень, які допустили у своїй роботі чиновники найбільшого лізингового оператора України. Зокрема, компанія закуповувала техніку неналежної якості у іноземних виробників і платила за неї завищені суми. Крім того, виявлені випадки, коли гроші аграрних програм переводилися компаніям, які не є сільськогосподарськими виробниками. Фахівці припускають, що за останні 5 років сума фінансових зловживань керівництвом НАК «Украгролізинг» може досягти мільярда гривень.

Нагадаємо, раніше Антикорупційна рада звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою взяти під контроль справу про розкрадання чиновниками «Украгролізингу» бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

260