Станом на 1 липня 2013 року в готівковому обігу в Україні (поза банками і в касах банків) знаходилося банкнот і монет на загальну суму 241,9 млрд грн, що на 19,1 млрд грн більше, ніж на початку року. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Такий стан речей є свідченням довіри населення до національної валюти, а також того, що готівка залишається важливим інструментом роздрібних розрахунків, - зазначила заступник голови Нацбанку Віра Ричаківська. - Зростання попиту на готівкову гривню з боку суб'єктів економіки є об'єктивним проявом двох процесів. По-перше, істотно знизилася зацікавленість населення в іноземній готівковій валюті - відповідно готівкова гривня не відволікається на валютний ринок. По-друге, продовжується зростання доходів населення (реальна зарплата за перше півріччя зросла на 9,6%) та відповідно обороту роздрібної торгівлі (на 11,2% за перше півріччя). Це викликає зростання потреби в готівкових для обслуговування цих процесів».

У першому півріччі 2013 р. оборот готівки через каси банків України зріс як за надходженнями, так і за витратами. Так, в каси банків надійшло готівки в обсязі 699,9 млрд грн, що на 55,8 млрд грн, або на 8,7% більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Видача готівки з кас банків за січень - червень 2013 р. становила 716,5 млрд грн, що на 64,9 млрд грн більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У структурі банкнот в обігу найбільшу питому вагу (за кількістю) станом на 1 липня цього року становили банкноти номіналом 100 грн (18,2%), 200 грн. (17,5%) і 1 грн (14,9%).

«Загальна кількість банкнот, що припадають на одного українця, становить 59 штук, що на 2 штуки більше, ніж на початок року», - сказала Ричаківська.

Що стосується структури монет в обігу, то найбільша кількість традиційно припадала на монети номіналом 10 коп. (28,1%) і 1 коп. (21,9%). Загальна кількість розмінних монет на одну людину становить 230 штук, що на 8 штук більше, ніж на початок року.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

166