Зміни в правилах переміщення товарів через кордон відбулися з 14 серпня. Про це повідомила представник прес-служби Бєлгородської митниці Російської Федерації Олена Шляхова.

«Тепер перевізнику при в'їзді на митну територію Митного союзу в пункті пропуску необхідно пред'явити, крім книжки МДП, документи, що підтверджують забезпечення сплати митних платежів», - пояснила Шляхова.

Головний державний митний інспектор по зв'язках з громадськістю Воронезької митниці Олена Разинькова повідомила, що згідно з директивою, митниця зобов'язана була перейти на 100-відсотковий огляд вантажів. При цьому вона зазначила, що черг на постах немає, а для прискорення процедури в огляді бере участь весь інспекторський склад.

За її словами, на північно-східному митному посту «Придача», куди приходять і залізничні та автомобільні вантажі, є «деяке скупчення», але воно «не критичне», огляд здійснюється в порядку живої черги.

«Весь пост у повному складі питання вирішує, і досить оперативно. Ми додаємо зі свого боку всі зусилля. ...Ми опинилися в цій ситуації разом з усією країною. Виникла така директива - зобов'язані були змінити умови оглядів, всі перейшли на 100-відсотковий», - сказала Разинькова РІА «Новости».

Представник Брянської митниці заявила, що обласні пункти пропуску працюють у штатному режимі. За її словами, лише один з митних постів - Фокінський - займається оформленням залізничних вантажів. Про якісь проблеми тут вона не повідомила. «Спостерігаються черги в МАПП «Троєбортне», але це робоча ситуація», - зазначила вона.

Проте в прес-службі Брянського відділення залізниці факт скупчення складів підтвердили, але при цьому зазначили, що ситуація не критична.

«Для нас у даному випадку в принципі ніякої критичної ситуації немає, скупчення тисячі вагонів ніякого впливу на рух пасажирських приміських поїздів не надає. Потужність станції така в Брянську, що вона дозволяє переробляти до 7 тисяч вагонів», - сказала прес-секретар Брянського відділення залізниці Інна Чікачова.

Вона пояснила, що раніше таких скупчень складів у зв'язку з митною ситуацією не було. Однак вони можливі, наприклад, у випадку ремонту коліх. Співрозмовниця агентства заявила також, що інформація про те, що в Брянську стоять 500 вагонів з овочами з України, не відповідає дійсності.

Загалом представники митних служб Брянської, Бєлгородської та Воронезької областей зазначають, що ситуація з українськими вантажами, які надходять до Росії через пункти пропуску Центрального федерального округу, не є критичною, російські митниці працюють у штатному режимі.

Нагадаємо, раніше митниця РФ не коментувала ситуацію із затримкою українських товарів на кордоні.

Як повідомляв ForUm, уряд РФ заявив, що рішень на рівні уряду щодо регулювання імпорту з України не приймалося, це компетенція митних органів.

Нагадаємо, Федерація роботодавців України (ФРУ) заявила, що Митна служба РФ з 14 серпня включила до переліку «ризикових» всіх без винятку українських імпортерів, що, за оцінками ФРУ, означає повну зупинку українського експорту на невизначений час.

Пізніше деякі великі українські товаровиробники також заявили про складнощі з проходженням кордону РФ їхньої ​​продукції.

15 серпня в прес-службі Міністерства доходів і зборів України заявили, що митні пости працюють без перебоїв.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров пов'язує проблеми у торговельних відносинах з Росією з освітою і структуруванням Митного союзу.

Азаров доручив уряду розібратися в ситуації з проблемою ввезення українських товарів до Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

259