Україна у п'ятницю, 16 серпня, на засіданні ради Євразійської економічної комісії (ЄЕК) має намір підняти питання про проблеми з проходженням її товарів через російський кордон, повідомив РІА «Новости» представник України при ЄЕК Віктор Суслов.

«Звичайно, я думаю, що розмова щодо ситуації повинна бути, хоча б з тієї причини, що досі українська сторона на урядовому рівні офіційно не отримувала повідомлень від російської сторони про суть прийнятих рішень і характер зауважень до продукції щодо імпорту», ​​- сказав він, відповідаючи на запитання, як Україна реагуватиме на ситуацію на кордоні.

Українську делегацію на засіданні ради ЄЕК, яке відбудеться у п'ятницю в Суздалі, очолюватиме віце-прем'єр Юрій Бойко, повідомив Суслов. «Я їду разом з ним і вперше буду там представлений», - додав він.

Відповідаючи на запитання, чи буде Україна вживати будь-які заходи, Суслов сказав: «Спочатку потрібно, безумовно, з'ясувати причини того, що відбувається». Він висловив упевненість, що Україна отримає вичерпну інформацію від Росії, і спільними зусиллями сторони знайдуть вирішення проблеми.

Нагадаємо, Федерація роботодавців України (ФРУ) заявила, що Митна служба РФ з 14 серпня включила до переліку «ризикових» всіх без винятку українських імпортерів, що, за оцінками ФРУ, означає повну зупинку українського експорту на невизначений час.

Пізніше деякі великі українські товаровиробники також заявили про складнощі з проходженням кордону РФ їхньої ​​продукції.

15 серпня в прес-службі Міністерства доходів і зборів України заявили, що митні пости працюють без перебоїв.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров пов'язує проблеми у торговельних відносинах з Росією з освітою і структуруванням Митного союзу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

203