Через блокування Київради депутатами Верховної Ради від «Батьківщини», «Свободи» та «УДАРу» столичні медики і соцпрацівники можуть не одержати зарплату та муніципальні надбавки.

Як зазначила заступник директора територіального центру обслуговування одиноких пенсіонерів і непрацездатних громадян Деснянського району Руслана Цибуляк, соціальні працівники - одні з тих, хто найбільше страждає від політичних негараздів на кшталт блокування роботи міськради.

«Зараз всі бояться, що вони не зможуть отримувати встановлені для них міською владою надбавки до зарплати. Це близько 150-200 гривень, непоганий бонус до зарплати - все разом виходить близько двох тисяч. Якщо такі надбавки забрати, це суттєво вдарить по гаманцю кожного працівника. У нас і без того постійний брак фахівців, відкрито більше десятка вакансій. Ніхто не хоче йти на такі гроші, а праця не з легких, ненормований день, робота зі складними людьми. Крім того, хвилюємося в такому випадку щодо подальшої долі міської програми «Турбота. Назустріч киянам», що передбачає оплату гарячого харчування лежачим. А якщо ще й на картку киянина політичні баталії вплинуть, то соціальні працівники втратять право безкоштовного проїзду до тих пенсіонерів та інвалідів, яким вони допомагають», - каже працівник соцзахисту.

У свою чергу начальник Дніпровського районного управління охорони здоров'я Даніель Карабаєв зазначив, що викликає стурбованість ситуація зі змінами до бюджету міста і з трудовими колективами медичних установ Києва, адже від цього суттєво залежить розмір їхніх заробітних плат.

«Для мене принципове питання - зміни до бюджету й отримання додаткових коштів для наших співробітників. Тут немає ніякої політики, - зазначив він. - Нас цікавлять тільки реальні життєві проблеми. Неприйняття цього рішення не дає можливості спокійно працювати київським лікарям».

Також, за словами Карабаєва, під загрозою виявилася програма реформування медицини в Україні, адже Київ вибраний у цьому питанні пілотним регіоном, а Дніпровський район - один з перших у місті за цією програмою. Він зазначив, що в разі непроведення сесії і, відповідно, невиплати передбачених коштів, заробітна плата лікарів істотно скоротиться, тоді як ще з минулого року люди звикли отримувати пристойні гроші.

Нагадаємо, вчора столичні педагоги заявили на прес-конференції про те, що вийдуть 19 серпня під стіни мерії з вимогою повернути їм надбавки до зарплат.

За словами голови Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України (КМОППОіНУ) Олександра Яцуня, кількість учасників маніфестації складе близько 10 тис., серед яких працівники вищих, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних установ і студенти. Яцунь також підкреслив, що педагоги Києва позбавлені 20%-ї муніципальної надбавки з 1 серпня, а це означає, що кожен педпрацівник недоотримує від 260 до 360 гривень на місяць.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

127