Якби Україна погодилася створити спільний з Росією газотранспортний консорціум, то нам би дістався газ за 268,5 дол. за 1000 кубометрів.

Про це заявив посол РФ в Україні Михайло Зурабов, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Той факт, що в грудні 2012 року планувалося підписати основні параметри вирішення газового питання, це дає мені підставу вважати, що можна було знайти рішення щодо ціни на російський газ для України і поза форматом Митного союзу. Думаю, що можу назвати цю ціну тут, вона справить сильне враження з урахуванням того, яка ціна є на сьогоднішній день. Ця ціна повинна була бути 268,5 дол. за 1 тис. куб. м газу», - сказав він.

Зурабов зазначив, що відповідні документи і домовленості повинні були бути підписані 18-19 грудня 2012 року під час зустрічі президентів України та Росії.

Посол також уточнив, що так і не укладені домовленості передбачали закріплення мінімального обсягу прокачування російського газу через українську ГТС в обсязі 60 млрд кубометрів.

Як раніше повідомляв ForUm, у січні-червні 2013 року Україна знизила закупівлі природного газу у російського «Газпрому» на 39,2%, або з 15,9 млрд до до 9,67 млрд куб. м.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України у квітні затвердив прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу в Україні на 2013 рік з обсягом імпорту 27,3 млрд куб. м. Згідно з документом, надходження газу в поточному році від російського газового монополіста компанії «Газпром» складуть 18 млрд куб. м, від компанії Ostchem, яка підконтрольна українському бізнесменові Дмитру Фірташу, - 8 млрд куб. м, від німецького газового трейдера RWE Supply & Trading - 1,3 млрд куб. м.

Україна має намір у серпні закупити у «Газпрому» 2-2,5 млрд кубометрів природного газу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

778