Міністерство екології та природних ресурсів України пропонує скасувати коригуючі коефіцієнти до базових ставок податку на утилізацію транспортних засобів: 5,5 тис. грн для легкових автомобілів і 11 тис. грн для решти автотранспортних засобів.

Про це йдеться в законопроекті про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування коефіцієнтів до ставок екологічного податку, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Мінекології також пропонує доповнити закон про охорону навколишнього середовища пунктом, згідно з яким 100% утилізаційного податку надходить до Фонду охорони навколишнього природного середовища.

Крім цього, законопроектом пропонується в законі про утилізаційний збір виключити обов'язкову наявність біля пунктів розбирання транспортних засобів системи екологічного менеджменту, сертифікованої за стандартами ISO серії 1400 або за аналогічними національними стандартами.

Також законопроект пропонує обмежити держконтроль у сфері утилізації транспортних засобів одним органом центральної виконавчої влади - Мінекології.

Нагадаємо, закон «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів», прийнятий 4 липня Верховною Радою і підписаний Президентом України Віктором Януковичем 31 липня, опублікований 7 липня, і набув чинності 8 серпня. Підписаний 30 липня і опублікований 7 серпня закон про внесення змін до Податкового кодексу про сплату екологічного податку набирає чинності 1 вересня 2013 року.

Законом передбачено, що сума податку з кожного транспортного засобу сплачується з урахуванням базової ставки і коригувальних коефіцієнтів, які прив'язані до обсягу двигуна і залежить від того, новий ТЗ чи старий.

Прийняті закони припускають, що вітчизняні автовиробники звільняються від сплати збору під гарантії створення утилізаційних потужностей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

754